Дневниците на Птицевъдство

Дневниците на Птицевъдство

Дневниците на Птицевъдство

Blog Article

Излюпените пилета трябва да се изсушават под квачката. След това те се отделят от квачката и се поставят в сандъче на топло и сухо място, докато се излюпят всички пилета.

Производството ни е ориентирано към отглеждане и развъждане на фазани. Възможност за отглеждане на определен вид дивечови птици по поръчка.

Най-простият и най-евтиният начин за люпене на яйца от всички категории птици е люпенето под квачка. За квачка се използва кокошка, която след дълго снасяне проявява инстинкт за насаждане.

Профилактика и борба. Здравите стопанства се предпазват, като в тях не се доставят птици, пилета и яйца за разплод от заразени стопанства.

Пчеларството осигурява извънредно ценни и незаменими продукти – мед, восък, пчелна отрова, пчелно млечице и др. Пчелите са изключително полезни при опрашването на много растения, като ползата от тях за опрашването е много по-голяма, отколкото от получените пчелни продукти.

Поставянето на две квачки една до друга е недопустимо - те се безпокоят една друга. Това е възможно само в добре преградени гнезда. Необходимо е да се провери дали всички яйца са покрити - непокритите се отделят.

Ивайло Гълъбов: Трябва да възстановим поголовието на кокошки

Това се дължи на голямото разнообразие от храни, с които се храни козата. Тя яде най-свежите, младите листенца, клонки, тревички, плодове, дори и цветя. Благодарение на това млякото е чисто и не съдържа токсини.

  - За публикуване на цветна реклама на цяла страница на корица:

Важни съвети и стратегии за засилване на биологичната сигурност във фермите. Открийте как новите методи и технологии могат да помогнат за предпазване от заболявания и да осигурят здравословна среда за птиците.

Агрокоментар: Напояването – остава ли предизборно обещание?

Ивайло Гълъбов: Трябва да възстановим поголовието на кокошки

Дифтероидната форма протича по-тежко. Наблюдават се ограничени белезникави петна по лигавицата на устата, глътката, а понякога и по ларинкса. По-късно те се превръщат в дифтероидни налепи.

Въпреки това напоследък разбиранията, а оттук и хранителните навици се променят и така постепенно конското месо (предимно вносно) навлиза все Птицевъдство повече на пазара.

Report this page